Sık Sorulan Sorular

1.Ders Kayıtları Ne Zaman?

Ders hayıtları her dönem için akademik takvimde belirlenen tarihlerde yapılır.

2.Harçlar Nereye Yatıyor?

Harçlar Garanti Bankası Muğla Şubesine yatırılacak.

3.Ne Kadar Harç Yatırılacak?

Bankaya gittiğinizde öğrenci numaranızı söylediğinizde sizin için oluşturulan harç miktarını otomatik olarak öğrenebileceksiniz.

4.Harcımı Yatırdıktan Sonra Ne Yapacağım?

Üniversitemiz web sayfasında şifreniz ile ders kaydınızı yapacaksınız.

5.Ders Kaydımı Yaparken Nasıl Yapacağım?

Önce daha önce alıp başarısız olduğunuz ders varsa onları aldıktan sonra kalan kredinizi bulunduğunuz yarıyıldaki derslerden tamamlayacaksınız. Eğer alttan aldığınız ders yoksa dönem krediniz kadar ders alacaksınız. Not ortalamanız 3.00 ve daha yukarısı ise bir üst sınıftan da ders alabilirsiniz.

6.Not Ortalamam 1,8’in Altında 3.Sınıf ve Üzerindeyim ne Yapmalıyım?

Şu ana kadar 1. ve 2. sınıftan almadığınız ders varsa dönem kredinizi tamamlamak için önce onları alacaksınız. Eğer almadığınız dersler dönem kredinizi tamamlamıyor ise son 4 dönemde DD ve DC olan dersleri yükseltmek için tekrar alabilirsiniz.

7.Ders Kaydımı Dijital Sistemden Yaptım Şimdi ne Yapacağım?

Ders kaydınızı dijital sistemde yaptıktan sonra danışmanınız eşliğinde ders kaydınızı kontrol ettirerek ders alma bırakma formunu imzalayarak bir nüshası sizde, bir nüshası danışmanınızda kalacak şekilde ders kaydınızı tamamlamanız gerekir.

8.Ders Kaydım Bitti Şimdi ne Yapacağım?

Ders Alıp Bırakma haftasında haftalık ders programında birbiriyle çakışan dersiniz varsa veya seçtiğiniz dersler içinde açılmayan seçmeli ders varsa açılmayan seçmeli dersi bırakarak açılan seçmeli bir ders alacaksınız.

9.Geçen Yıl Seçtiğim ve Kaldığım Seçmeli Ders Bu Yıl Açılmadı Ne Yapacağım?

Danışmanınız ile beraber yeni bir seçmeli ders seçerek yerine saydırma işlemi yapacaksınız. Kaldığınız bir seçmeli ders açılsa dahi değiştirme hakkınız vardır.

10.Açılmayan O Seçmeli Dersten TT İle Kaldım Yerine Saydırma İşlemi Yapabilir miyim?

Evet, yine danışmanınız ile beraber ders alıp bırakma haftasında açılan bir seçmeli ders seçerek yerine saydırma işlemi yapabilirsiniz.

11.Fazla Harç Yatırdım Ne Yapacağım?

Dilekçe ve dekont ile öğrenci işleri bürosuna müracaat ettiğiniz takdirde fazla yatırdığınız miktar size iade edilecektir.

12.Bölüm Dışı Seçmeli Ders Almak İstiyorum Ne Yapacağım?

Almış olduğunuz derslerin haftalık ders programında çakışmayan zamanlarında her dönem bölüm dışı bir adet seçmeli ders alabilirsiniz.

13.Özel İlgi Alanı Dersi Almak İstiyorum Ne Yapacağım?

Özel ilgi alanı dersleri (BESYO, Güzel Sanatlar) öğrenim hayatı boyunca bir tane olmak üzere alınabilir. Birden fazla özel ilgi alanı dersi alınırsa en son alınan dersin notu geçerlidir.

14.Dersler Ne Zaman Başlayacak?

Akademik takvimde belirtilen tarihte dersler başlayacak.

15.İlk Hafta Derslerde Yoklama Alınacak mı?

Derslerin başladığı tarihte yoklama alınmaya başlayacak.

Sanal Tur
Yukarı Çık