Marka Dersler ile İlgili Protokol İmzalandı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencileri için hem staj, hem de gelecekte iş imkanı sağlaması amacıyla balıkçılık sektörünün güçlü isimlerinden biri olan Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İhracat İthalat Tic. A.Ş. ile bir protokol imzaladı.

Devlet Üniversiteleri içinde ilki başaran Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, balıkçılık sektörü ile imzaladığı protokol ile Su Ürünleri Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencileri için hem staj, hem de gelecekte iş imkanı sağlanacak.

Hazırlanan protokol Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İhracat İthalat Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç arasında imzalandı.

İmza töreninde konuşan Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İhracat İthalat Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, "Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi dünyanın en iyi fakültesi olma yolunda ciddi bir adım atıyor. Ve hep birlikte ileriki yıllarda göreceğiz su ürünleri konusunda diğer üniversitelerden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne danışmanlık almak için diğer hocalar gelecek. Ben buna inanıyorum çünkü 32 sene oldu bu işe başlayalı ve sektörde önemli bir yol kat ettik" dedi.

Daha sonra konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek şunları söyledi:
 "Eskiden bu yana üniversiteler sadece eğitim öğretim yapar durumdaydı. Artık günümüzde üniversitelerin önemli şartlarından birisi de verdiği bilgilerin uygulamaya konulmuş olması gerekliliğidir. Bu konuda da üniversitelerden çok şey beklenmektedir. Biz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak bu konuda çalışma yapmayı uygun gördük ve bunun çabası içindeyiz. Biz Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak kendimizi bir AR-GE Üniversitesi olma hedefi koyduk. Öncelikli olarak iyi bir eğitim öğretim, iyi bir öğrenci yetiştirmek, daha sonra araştırma çalışmalarına ağırlık vermek. Eski yöntemlerle bunları yapmak mümkün değil. Biz öncelikli olarak öğrencilerimize araştırma nasıl yapılacak proje nasıl yazılacak bu konular ağırlık verdik. Üniversitemizde 40 bin öğrenci var. Biz bunlarda araştırma ve proje yapabiliriz. En azından yüzde 1'i bile gerçekleşse ülkemiz için bu çok ciddi bir rakam olur. Bugün burada imzalayacağımız protokolle, Su Ürünleri Fakültemiz ve Milas Veterinerlik Fakültemiz öğrencileri protokol yapacağımız işletmede hem uygulamalı ders yapacaklar, hem de mezun olduktan sonra meslekleri ile ilgili yabancılık çekmeyecekler. Bunun yanında uygulamalı ders gördükleri işletmelerde staj da yapma imkanı olduğu için gelecekte belki de bu işletmelerde görev alacaklar. Bu hem Üniversitemiz açısından hem de işletmeler açısından yetişmiş kalifiyeli personel anlamına geliyor."

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Kılıç Deniz Ürünleri Üretimi İhracat İthalat Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç arasında imzalandı.

(Haberin tamamına ulaşmak için; Hamle Gazetesi)
(Diğer yayın kuruluşlarında çıkan haberler için; Sabah, Beyaz Gazete, Olay53, Habertürk)

Son Güncelleme Tarihi : 28.09.2022 16:20 Okunma Sayısı : 754

Son Haberler
>