Dekanımızın Mesajı

Değerli Öğrencimiz ve Su Ürünleri Mühendisi adayı,  

Öncelikle 4 yıllık eğitiminiz süresince sucul ortam ve hayatı tüm yönleri ile tanıyacağınız, tanıdıkça da büyük bir keyif alacağınız Fakültenize hoş geldiniz.
Bir fakülteyi eğitim-öğretim kurumu yapan siz öğrencilerimizdir. 2020 yılında %100 doluluk oranına ulaşmıştık, sizlerin seçimiyle de bu başarımızın devam ettiğini görmek çok mutluluk verici. Sizler de artık bu fakültenin öğrencileri olarak kendinizle gurur duyunuz. Bu tercihiniz ile büyük bir aileye adım atmış bulunmaktasınız. Akademik (https://sufak.mu.edu.tr/tr/personel/akademik) ve idari kadromuz (http://www.sufak.mu.edu.tr/tr/personel/idari), sizi bekleyen öğrenci arkadaşlarınız ile başarıya giden yolda asla yalnız yürümeyeceksiniz.
Uzak diyarlardan evlatlarını Muğla’ya gönderen sevgili ebeveynler! İçiniz rahat olsun, evlatlarınız bize emanettir. Bilimsel ve kültürel yönlerini geliştirecekleri ve iyi bir meslek sahibi olacakları fakültemize adım attıkları andan itibaren artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.
Genç bir fakülte olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi olarak amacımız genç, dinamik kadromuz ile çağın ihtiyaç duyduğu Su Ürünleri Mühendisi gençleri yetiştirmek üzere öğretim vermek ve dünya ülkelerindeki yaşıtları ile rekabet edebilecek özgüvene sahip bireyler yetiştirmektir. Bu yüzden bizim için sizler çok özelsiniz.  Üniversite Rektörlüğü ve Fakülte idaresi olarak hedeflerimize doğru yürürken, en büyük desteği siz genç beyinlerden alacağımıza şüphem yoktur.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı ve Fakülte çalışanları adına siz öğrencilerimizi samimi duygularımla kucaklıyorum. Geleceğin Su Ürünleri dünyasında yer almak üzere şimdi söz sırası sizde... Hepinize tekrar hoş geldiniz der, mesleğe adım atmış olduğunuz üniversite hayatınızda başarılar dilerim.
 
Prof. Dr. Halit FİLİZ